W Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Miejskiego Policji. Insp. Agata Głowacka po latach służby przekazała kierownictwo podinsp. Markowi Ryszce. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i służb mundurowych.
Zmiana na czele żorskiej policji
We wtorek, 14 października 2025 roku, w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Miejskiego Policji. Po latach służby z żorską jednostką insp. Agata Głowacka przekazała kierownictwo podinsp. Markowi Ryszce.
Insp. Agata Głowacka przez całe zawodowe życie związana była z żorską policją – zaczynała jako szeregowy funkcjonariusz, a dzięki zaangażowaniu i determinacji awansowała na kolejne stanowiska, aż do funkcji Komendanta Miejskiego Policji. Podczas uroczystości insp. Jacek Stelmach, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, podziękował jej za wieloletnią, pełną oddania służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Żor.
Po oficjalnym przekazaniu obowiązków stanowisko objął podinsp. Marek Ryszka. Nowy komendant podziękował za zaufanie i zapowiedział, że będzie kontynuował współpracę z lokalną społecznością oraz samorządem, kładąc nacisk na dalsze wzmacnianie bezpieczeństwa mieszkańców miasta.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta i służb współpracujących z Policją – m.in. Prezydent Miasta Żory, Prokurator Rejonowy oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Żorach.
Obecność samorządowców i funkcjonariuszy podkreśliła znaczenie współpracy służb mundurowych i instytucji publicznych w trosce o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.